Kolumbijskie porachunki

Odkryj tajemnice Pablo Escobara i nie daj się złapać!
2-4 osób 90 min od 90,00
Ucieknij przed kolumbijską policją odkrywając wszystkie tajemnice, jakie skrywa świat Pablo Escobara!

Kiedy w końcu?

Serial „Narcos” to światowy fenomen, którego oparta na prawdziwych wydarzeniach fabuła aż się prosiła o stworzenie inspirowanego nim escape roomu. Czekaliśmy długo, bo serial zdążył się zakończyć, powstał też jego spin-off a pokoju osadzonego w realiach Pablo Escobara ani widu ani słychu. Nic dziwnego, gdyż oddać kolumbijskie klimaty gangsterki, przemytu kokainy i mafii jest niezwykle ciężko, łatwo bowiem popaść w banał i groteskę. I tu na ratunek przychodzi poznańska firma GameOver Escape.

Iskra Boża

Po czym możemy poznać dobry escape room? Możliwe, że po ilości włożonych pieniędzy w scenografię i kosmiczne mechanizmy. Ale dla nas prawdziwe perełki to takie, które zostają w twojej głowie przez kolejne dni i nie chcą z niej wyjść. To miejsca, gdzie po prostu dało się odczuć ingerencję (tu uwielbiane przez nas określenie) „iskry Bożej”. Czym owa iskra jest? Nie wiadomo. To po prostu to coś, co pozwala Ci się przenieść w 150% do wykreowanego przez Twórców świata. Świata, z którego nie chcesz wyjść nawet po upływie 60 minut. Tak też właśnie jest w „Manewrach Kartelu”.

Brudna Kolumbia

Pokój ten nie zachwyci nas drogimi i efektownymi mechanizmami. Nie zachwyci nas też wykonaną przez specjalnie zatrudnioną ekipę scenografią. To co nas najbardziej urzekło w „Manewrach” to niesamowity klimat brudnej i starej Kolumbii. Wszechobecny minimalizm i realizm zarazem. Drobne, ale bardzo sugestywne smaczki porozrzucane w co po niektórych miejscach, które wywołają u fanów serialu uśmiech na twarzy. Oczywiście, zagadki, czyli sedno każdego escape roomu są na bardzo dobrym poziomie. Każda z nich jest przemyślana, spójna i logiczna. Brak całkowitej liniowości pozwoli na dobrą zabawę wieloosobowej grupie, gdyż każdy będzie miał co robić.

Nie sposób nie wspomnieć o przesympatycznych właścicielach, u których widać w oczach zajawkę i chęć rozwijania się. My szczerze polecamy wybrać się do „Manewrów Kartelu” i na własnej skórze odkryć tajemnice jakie skrywają Pablo Escobar i jego poplecznicy.

Manewry Kartelu

Palacza 102, Palacza 102, 60-274

Escape Maniacy wszystkich miast łączmy się!