Czy wiesz wszystko o swoim dziadku?

2-4 osób 90 min od 130,00
Czy będziecie w stanie odkryć dlaczego Wasz dziadek znika na całe godziny w swojej szopie?

Chlubny wyjątek

Często zdarza się tak, że escape roomy oprócz fantastycznych zagadek i bogatego wystroju, nie pozostawiają w nas większych emocji, które z reguły wyparowują po kilkunastu minutach od opuszczenia progów danego pokoju. Fabuła gra zwykle drugo, albo i trzeciorzędną rolę w rozgrywce i nie interesujemy się za bardzo tym co faktycznie mogłoby się w danej historii wydarzyć. Sekret Dziadka od Fun4Brain w Poznaniu jest tym chlubnym wyjątkiem.

Wszyscy chcą poznać sekret

Nie będziemy owijać w bawełnę - Sekret Dziadka od samego jego początków istnienia wzbudził spore zamieszanie w poznańskim światku escaperoomowym. Kolejne osoby, które zdecydowały się odkryć jaką to tajemnicę skrywał tytułowy Dziadek opowiadały niestworzone historie o tym pokoju, co tylko podsyciło naszą ekscytację. Co też takiego może być wspaniałego w pokoju, który przecież z opisu nie zapowiada się na aż taką emocjonującą przygodę? Stara, opuszczona szopa i ekscentryczny główny bohater skrywający szokującą tajemnicę. Gdzieś to już słyszeliśmy, i to nie raz, prawda?

Szok i niedowierzanie

Otóż tak. Fabuła z początku może się wydawać kliszowa i przewidywalna. Naszym głównym zadaniem jest nie tyle co wydostać się z pokoju a odkryć wspomniany sekret. Ku naszemu zaskoczeniu nie jest on aż tak oczywisty jak by się to mogło wydawać i scenariusz na całe szczęście nie zmienia się w banał. Wręcz przeciwnie - końcowy twist fabularny jest na tyle zaskakujący i powoduje zmianę całego naszego wyobrażenia o pokoju o 180 stopni. I to właśnie ten pierwiastek powoduje, że o Sekrecie Dziadka po prostu nie da się zapomnieć.

90 minut wrażeń

Ale dobry scenariusz to dopiero jednak połowa sukcesu, jaki Twórcom udało się osiągnąć. Całość okraszona jest starannie i niesamowicie realistyczną scenografią. Przez półtorej godziny rozgrywki dosłownie przenosimy się w inny świat, świat zardzewiałych narzędzi, pachnącego wokół drewna i co ważne - precyzyjnie wykonanych zagadek. Skomplikowane ale w stu procentach logiczne i autorskie mechanizmy, których zapewniamy, że nie spotkacie w innych escape roomach, są zrealizowane w sposób perfekcyjny i zdumiewający. My starzy wyjadacze, którzy myślą, że w pokojach zagadek nic ich już nie zaskoczy, dobre kilka razy zbierali szczęki z podłogi próbując wybić sobie z głowy ciągle powracający głos mówiący „Jak to jest zrobione?!”.

Sekret Dziadka to absolutny numer jeden na liście pokoi do odwiedzenia w Poznaniu, a jesteśmy skłonni stwierdzić, że i w kraju. Niech nie zwiedzie was niewinny opis tego absolutnie nowatorskiego escape roomu i wręcz zmuszamy Was do odkrycia szokującej tajemnicy na własną rękę.

Sekret dziadka

Fun4Brain, Chełmońskiego 22/6, 60-756 Poznań

Escape Maniacy wszystkich miast łączmy się!