Najstraszniejszy jest sam strach…

2-4 osób 60 min od 129,00
Stań oko w oko ze swoim strachem i zmierz się ze swoimi najbardziej skrywanymi lękami.

TO jest przerażające

Tematyka tego pokoju fascynowała nas od dawna i bardzo chcieliśmy w końcu aby ktoś zdecydował się na stworzenie takiego escape roomu. I jest ono niesamowicie trafne. „To” Stephena Kinga to lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów literatury grozy, jednocześnie swego rodzaju opus magnum Króla Horroru. Jak to opasłe tomisko (ponad tysiąc stron!) udało się przenieść w escaperoomowe realia? Ano znakomicie.

Całkowita immersja

Niech was nie zwiedzie przynależność gatunkowa „Cosia”. Nie jest to klasyczny thriller, mamy tu do czynienia z emocjonującym i momentami przerażającym doświadczeniem, które na pewno obudzi w tych bardziej bojaźliwych chęć spania przy zapalonym świetle. Twórcy dwoją się i troją by zasiać w nas niepokój i podtrzymują go przez cały czas trwania rozgrywki. Tu należy wspomnieć o samym początku, momencie zanim jeszcze wejdziemy do pokoju. Prowadzący już w chwili przekroczenia progu siedziby firmy Black Box daje nam jasno do zrozumienia, że nie przyszliśmy tu by skakać po zielonej trawce i jeździć na jednorożcach. Specyficzny i oryginalny sposób przedstawienia regulaminu gry oraz wprowadzenie w historię odnalezienia Waszego 8-letniego braciszka w zgliszczach nawiedzonego domu jest fenomenalnym rozwiązaniem. Dzięki niemu zanim jeszcze zaczniemy rozwiązywać skomplikowane łamigłówki, możemy się dogłębnie wczuć w fabułę.

Przerażająco realistycznie

Scenografia owego escape roomu jest wykonana z ogromną dbałością o szczegóły, za co należy się aplauz na stojąco dla Twórców. Ale czym by był dobry pokój bez świetnych zagadek? Tutaj mamy ich bez liku. Naprawdę, jest co robić i nawet doświadczone grupy mogą nie dać rady wyjść bez skorzystania z podpowiedzi Mistrza Gry. Nie znaczy to jednocześnie, że są one pozbawione sensu. Wręcz przeciwnie, każda z tych, która na pierwszy rzut oka wyda nam się bardzo trudna i nawet nie do rozwiązania, okazuje się być niesamowicie logiczna i co najważniejsze - wpleciona w wykreowaną rzeczywistość, w której się znaleźliśmy.

„Coś” to pozycja obowiązkowa dla fanów zarówno prozy Stephena Kinga jak i horrorów samych w sobie. Poznań jak zwykle nie przebiera w środkach i straszy w sposób najlepszy z możliwych.

Coś

Black Box, Radosna 12, 60-593

Escape Maniacy wszystkich miast łączmy się!